Blog

Doğru Oyuncak Seçimi

Erken çocukluk döneminde oyuncak seçimi, çocuğun gelişimine ve güvenliğine katkı sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Oyuncaklar, çocukların zihinsel, duygusal, sosyal...

Çocuklar İçin Egzersiz

Çocuklar için mindfulness egzersizleri, zihinsel ve duygusal sağlıklarını desteklemek ve iyileştirmek için önemli bir rol oynar. Kitap seçimi, gelişim düzeylerini belirler.

Kaygı İpuçları

Çocukların kaygılarını anlamak ve onlarla konuşmak önemlidir. İşte çocuğunuzla kaygıyı konuşurken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçlarını sizler ile paylaşıyoruz.

Helikopter Ebeveynliği

Helikopter ebeveyn terimi, çocuklarına aşırı korumacı ve müdahaleci bir şekilde yaklaşan ebeveynleri tanımlamak için kullanılır. Çocuklarının her adımını kontrol etme ve olumsuz durumdan korumaya çalışırlar.

Ruh Sağlığı

Sağlıklı bir ebeveynlik yaklaşımı, çocukların bireysel yeteneklerini ve kişiliklerini kabul etmeyi içerir. Hata yapmanın normal olduğu ve deneyimlerle öğrenmenin değerli olduğu öğretilmelidir.

Okul Seçimi

Unutmayın ki her çocuk ve aile farklıdır, bu nedenle en uygun kreşi seçerken çocuğunuzun ihtiyaçlarını ve sizin tercihlerinizi göz önünde bulundurmanız son derece önemli bir etken olacaktır.

Duyguları Anlamak

Çocukların duygusal gelişimi, onların hayatının önemli bir parçasıdır. Sağlıklı duygusal gelişim, ilerleyen yaşlarda mutlu, başarılı ve sosyal olarak uyumlu bireyler olmalarına katkı sağlar.

Baba Çocuk İlişkisi

Sevgi dolu ve güvenli bir baba-çocuk ilişkisi, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve olumlu bir benlik duygusu geliştirmelerini destekler.

Hayal Gücü Yaratıcılık

Çocukların hayal gücü ve yaratıcılığı, onların dünyayı keşfetme, öğrenme ve kendini ifade etme yeteneklerini geliştiren temel unsurlardır. Bu unsurlara yakından göz atmak ister misiniz ?

Resimlerin Etkileri

Çocukların dünyayı anlamak, duygularını ifade etmek ve düşüncelerini aktarmak için farklı yöntemlere ihtiyaçları vardır.

İki Yaş Sendromu

"2 yaş sendromu," çocukların 2 yaş civarında gösterdikleri davranış değişiklikleri ve zorlu davranışların yaygın bir tanımlamasıdır.

"Mutluluğun anahtarı, huzurlu bir zihin ve sevgi dolu kalplerdir."

Keşfet, Oyna, MUTLU OL

Explore, Play, BE HAPPY

Entdecken, Spielen, GLÜCKLİCH SEİN

E Bülten

Güncel bilgiler, görüşler veya promosyonlar almak için bültenimize kaydolun.
Copyright © 2023 EPİKÜRKİDS | Her Hakkı Saklıdır. MİNAJANS
Hemen Ara